1. Ana Sayfa
  2. Tekne Modelleri
  3. En iyi yelkenli tekne markaları
Trendlerdeki Yazı

En iyi yelkenli tekne markaları

Yelkenli tekne bir denizci tutkusudur. Durum böyle olunca en iyi yelkenli tekne modellerini paylaşmamız takipçilerimiz tarafından istendi. Bizde en iyi yelkenli üreticilerini ele alıyoruz.

En iyi yelkenli tekne markaları
1

Deniz tutkunlarının sıkça istediği en iyi yelkenli tekne markaları ve modellerini bu yazımızda ele almış olacağız. Yelkenli tekneler görünüşü itibari ile daha büyük ve yakıt tasarrufu nedeniyle denizciler tarafından tercih edilen bir deniz aracıdır. Motoryatlar ile aralarında eskiden çok büyük farklar olmasına rağmen gün geçtikçe motoryatlar, yelkenli teknelere, yelkenliler ise motoryatlara benzemeye başlamışlardır. Bu evrilme devam etse de motoryatlar tamamen motor yardımı ile çalıştıkları için daha fazla yakıt tükettiğinden ötürü yelkenlilere göre daha küçük boyutlarda kalacaktır.

Dediğimiz gibi yelkenli teknelerde müthiş bir dekor ve dizayn söz konusu. Haliyle hem yurt içinde hem de yurtdışında mükemmel yelkenli üreticileri var. Bizde elimizden geldiğince size en iyi yelkenli tekne markalarını listeleyeceğiz.

En iyi yelkenli tekne markaları

Hallberg-Rassy yelkenli tekne modelleri
Hallberg-Rassy yelkenli tekne modelleri

Hallberg-Rassy

Yelkenli tekneler genel olarak güçlü ve dalgalara karşı daha dayanıklı olmalıdır. Çünkü tüm yolu tek motoru ile gidebilecek bir araç değildir. Gücünü yelkenlerinden almalı ve çok nadir durumlarda motoru ile işlem yapmalıdır. Bu sebeple hem anatomik olarak güçlü hem de görünüş olarak düzenli olmalıdır. Tamamen rüzgarın esintisiyle yeni bir devir açan Hallberg-Rassy tekne modelleri size hitap edebilecek En iyi yelkenli tekne markaları kalitededir.

Swan Yelkenli Tekne Modelleri
Swan Yelkenli Tekne Modelleri

Nautor’s Swan Sailboat

Yelkenli teknelerde bir çok marka ve model vardır. Piyasa da en kaliteli ve en pahalı teknelerin üreticisi olarak bilinen Nautor’s Swan tekne modelleri gerek kalite gere ise dizayn açısından mükemmeldir. Fiber gövdeden yapılma ve tahta ile birleşen göze hitap eden tasarımlara sahiptir. İçe gömülü kamaraları ile alandan tasarruf edilerek yapılan modelleri mevcuttur.

Amel Yachts Yelkenli Tekne Modelleri
Amel Yachts Yelkenli Tekne Modelleri

Amel Yachts

1965 yılında Henri Amel tarafından birçok teknenin üretim tesislerinin bulunduğu Fransa’da dünyaya gelen Amel Yachts, gövdesi fiberden yapılan, uçan bir yelkenli diyebiliriz. Güç olarak diğer teknelere göre daha diri ve modern tasarımlara uygun göze hitap eden beyaz tonlarında dizayn edilmiştir. Amel 50 – Amel 60 gibi modelleri vardır.

Beneteau Yelkenli Tekne Modelleri
Beneteau Yelkenli Tekne Modelleri

Beneteau

Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üretim tesisleri bulunan bir Fransız yelken ve motorlu tekne üreticisidir. Şirket, dünya çapında önemli bir pazara hakim olan büyük ve tanınmış bir tekne üreticisidir.Türkiye de bir hayli müşterisi olan Beneteau Dünya’nın en iyi tekne üreticilerindendir.

Oyster Yachts Modelleri
Oyster Yachts Modelleri

Oyster Yachts

En iyi yelkenli tekne modelleri sıralamasını dizayna göre yapsaydık şüphesiz ilk sıralarda yer alacak olan Oyster marka yat modelleri mavi denizlerde esen bir rüzgar gibidir. Türkiye’de pazarı oldukça geniş olan bu markaya rağbet her geçen gün artmaktadır.

Daha fazlası için tekne modelleri kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap