İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Elbise Modelleri
  3. En zarif çiçekli elbise modelleri
Trendlerdeki Yazı

En zarif çiçekli elbise modelleri

Yaz tüm hızıyla geliyor! Sizde 2020 ve 2021 modasına adapte olarak renkli ve çiçekli elbise modası akımına uyacaksanız bu elbise modellerine mutlaka göz atmalısınız!

Çiçekli elbise modelleri
1

2020 ve 2021 yıllarının modası artık çiçekli elbise modelleri. Bu zamana uygun olarak görülen yazın giyilebilecek çiçekli puantiyeli desenli elbise modellerini sizler için listeledik. Yaz günlerinde püfür püfür rahat bir şekilde gezmek isteyen biricik takipçilerimize özel yaptığımız bu listede muhteşem elbiselere yer verdik. Bunun yanı sıra eski model yani vintage elbise modelleri de son zamanlarda takipçilerimiz tarafından aratılan başlıklar arasında. Hem çiçekli elbiseleri hem de vintage basma elbise modellerini tek bir yazı içerisinde toplayarak göz atmanızı diliyoruz.

Çiçekli elbise modelleri

2020 yılının trendi olarak kabul edilen ve ilerleyen 2021, 2022 yıllarının da trendi olarak öngörülen çiçekli elbiseler daha çok 1980 yıllarındaki klasik elbiseler gibi gözükseler de şuan oldukça popülerdir. Özellikle rahat olması ve tek parça halinde giyilebilmesi, kombinin kolay olması gibi birçok avantajının da olması bayanları cezbetmektedir.

Yeşil Çiçekli Elbise Modelleri

Yeşil anlam olarak derinlik olarak bilinse de elbiselerde özellikle yaz günlerinde çok tercih edilen bir renktir. Yeşil elbise üzerinde puantiye veya küçük çiçek motifleri ile süslenmesi kadınlar tarafından çok beğenilmektedir. Yukarıda listelemiş olduğumuz elbiselerin renkleri farklı gözükse de satıldığı platformlarda yeşil renkleri de mevcuttur. İlk sırada görmüş olduğunuz elbise modeli hem vintage basma elbise olarak bilinmekte hem de günümüz modasına uygun olarak dizayn edilmektedir.

Eski model (vintage) elbise modelleri

Son zamanlarda çıkan yeni moda stili ise vintage yani eski model giysilerin tekrar dizayn edilip tasarlanmasıdır. Bu durum ise hem eskiyi hem de yeniyi tek bir çatı altında birleştirerek gerekli göze hitap eden tasarımı kullanıcıya sunar. Özel günlerde, nikah, düğün, kına veya mezuniyet gibi kadınlar için çok çok önemli günlerde giyilebilecek tasarıma uygun veya hiç önemli bir gün olmamasına rağmen günlük hayatta rahat hissetmek için giyebileceğiniz giyim önerisidir.

Buna da bir bakın!  20+ Modern Mutfak Tasarımları

Renkli ve motifli basma elbise modelleri

Renkli ve Motifli Basma Elbise Modelleri
Renkli ve Motifli Basma Elbise Modelleri

Yukarıda görmüş olduğunuz fotoğraflar 1980’lerden 90’lardan alınma fotoğraflar değil! 🙂 Az önce bahsettiğimiz gibi eskiye doğru bir yöneliş var. Bu yönelim gördüğünüz gibi sizi eski Türkan Şoray filmlerinden birisi gibi gösterecektir. Bu elbiseler cesur elbiseler gibi gözükse de aslında vücut hatlarınızı belli etmeyen fakat etmiş gibi gösteren, eğer toplu bir vücuda sahipseniz daha tok ve diri görünüşe kavuşturan modellerdendir. Yani hem rahat hem de korse görevi gören bir tarz diyebiliriz. Adeta yazın habercisi görünümünde olacağına şüpheniz olmasın ve bu elbiselerden gardırobunuzda en az bir kaç tane olsun bizden söylemesi. 🙂

Vintage elbise ve ayakkabı kombini

Çiçekli elbise modelleri
Çiçekli elbise modelleri

Bu model elbiseler de ayakkabı kombini çok önemlidir. Giydiğiniz elbise ile aynı renkte ayakkabı giymenizden ziyade daha çok elbise desen renkleri ya da daha az kullanılmış ama içerisinde olan renkleri tercih etmeniz kabul görmektedir. Ya da çok spor gözüken bir elbise giymişseniz 2. fotoğraf yani ortadaki fotoğraftaki gibi beyaz bir spor ayakkabı ile tamamlayabilir ya da klasik beyaz terchini kullanabilirsiniz. Fakat genel olarak tamamı aynı renk olan ayakkabıyı kullanmanız tercih edilmemektedir.

Elbise ve ayakkabı kombini

Çiçekli basma elbise modelleri
Çiçekli basma elbise modelleri

Klasik ya da spor ayakkabı sevmiyorsanız ve bu elbiseleri yazlık kesimlerde yani yağmur almayan yerlerde giyecekseniz sandalet tarzı ayakkabıları da size önerebiliriz. Yukarıdaki fotoğrafta da görmüş olduğunuz gibi elbise renklerinde fakat ip şeklindeki sandalet modeli tercihleriniz arasında olabilir. Ya hatları daha belli olan bir sandalet giyecekseniz krem rengi tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap