1. Ana Sayfa
  2. Prefabrik Modeller
  3. Prefabrik Lüx Villa Modelleri
Trendlerdeki Yazı

Prefabrik Lüx Villa Modelleri

Prefabrik ev modelleri hatta prefabrik ofis modelleri ve fiyatları son yıllarda artan inşaat malzemesi fiyatlarından ötürü çelik konstrüksiyon veya prefabrik ile yapılan yapılardan kaynaklıdır.

Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları
1

Prefabrik ev modelleri, prefabrik lüx villa modelleri hatta prefabrik ofis modelleri ve fiyatları son yıllarda artan inşaat malzemesi fiyatlarından ötürü çelik konstrüksiyon veya prefabrik ile yapılan yapılardan kaynaklıdır. Son yıllarda artan dolar fiyatları ve diğer döviz fiyatlarından ötürü artık neredeyse tüm yapılar prefabrik veya çelik konstrüksiyon olarak yapılmaktadır. Daha uygun maliyet ile daha sağlam yapılar yapmak da mümkün olabiliyor. Tabi birçok avantajı olduğu gibi tasarım konusunda da mükemmel avantajları vardır. Prefabrik veya çelik konstrüksiyon yapmaya karar verdiğiniz an ustanıza beğendiğiniz bir yapıyı göstermeniz ve ona benzer yapılar çıkarmasını istemeniz doğrultusunda benzer yapı yapma olasılığınız taş yapıtlara göre daha yüksektir. Çünkü herşey bilgisayar üzerinde tasarlandığı için bütün hepsi milim milim ustanıza gelecek ve sadece onları monta etmek kalacaktır.

Prefabrik Lüx Villa Modelleri

Çatı katlı Prefabrik ofis ve Ev Modelleri
Çatı katlı Prefabrik ofis ve Ev Modelleri

Dediğimiz gibi artan inşaat maliyetinden ötürü insanlar artık prefabrik yapılara yöneldiler. Bu yazımızda ise en iyi prefabrik villa modelleri, prefabrik ev, ofis modelleri gibi yapıların tasarımlarını göstereceğiz. Bu tasarımlar hem yabancı iç mimarların eseri hem de ülkemizin mimarları tarafından tasarlanan yapıların örnekleridir. Yukarıda görmüş olduğunuz tasarım hem ofis amaçlı sade görünüşe sahip beyaz prefabrik tasarıma sahip yapı, 80-100 m2 arasında inşa edilmiştir. Eğer büyük bir bahçeniz varsa ve sade bir yapı düşünüyorsanız yukarıda hem çatı katı olan hem de balkon niyetinde kullanılabilecek modellemeyi kullanabilirsiniz.

3 Katlı Prefabrik Ev Modelleri

3 Katlı Prefabrik ev modelleri
3 Katlı Prefabrik ev modelleri

Önceki paragrafta bahsetmiş olduğumuz gibi 3 katlı prefabrik ev modelleri de günümüzde tercih edilmektedir. Eğer kalabalık bir ailede yaşıyorsanız ve temel olarak 120-180 arası metrekareye sahip olan bir arsanız varsa bu evi inşa edebilirsiniz. Taban olarak 120 metrekare olduğunu varsayarsak 3 katlı olacağı için 360 metrekarelik bir eviniz olacaktır. Hem de bu ev diğer beton evlere göre daha az maliyetli ve daha hızlı inşa edilecek bir ev olacaktır. En üst katında çatıyla beraber bir kat daha olarak çatı katı olarak nitelendirilen bir kaç oda daha çıkacaktır.

100-150 m2 Villa Proje Modelleri

150 Metrekarelik Prefabrik Tek Katlı Villa
150 Metrekarelik Prefabrik Tek Katlı Villa

Daha sadelik isteyen, zarif ve fazla alan kaplamasın düzenli gözüksün diyen ziyaretçilerimiz için ise bu modelimizi önerebiliriz. Bu modelimiz sayesinde hem prefabrik yapılarınız daha güvenli hem de daha usturuplu gözükecektir. Deprem vb. doğal afet durumlarında prefabrik yapılar daha güvenli diyen kişiler de var, daha hazırlıksız diyen kişiler de var. Fakat böyle girip çıkmanın daha kolay olduğu, tek katlı ve hafif malzemelerin olduğu bir model tercih ederseniz deprem gibi doğal afet durumlarında en güvende sizin olacağınızı söyleyebiliriz.

165 metrekare Lüx Villa Modelleri ve Fiyatları
165 metrekare Lüx Villa Modelleri ve Fiyatları

Bu villa modeline baktığınız zaman içiniz bir hoş olmuyorsa sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. Kasvetli bir görüntü gören çok takipçimiz var fakat bu proje hayata geçtiğinde milyonluk basketbolcuların şatolarına benzeyecektir. Yapısı itibari ile özellikle çatı kısmı diğer modellerden farklı gözükebilir fakat her şey tasarımın bir parçası! 🙂

2020 Prefabrik Villa Modelleri
2020 Prefabrik Villa Modelleri

2020 yılında popüler olarak tercih edilen bu ev modeli ise hem sade hem de zengin bir görünüm olarak gözükmektedir. 3 katlı görünüşü ile aynı zamanda küçük çatı katı ile muazzam gözükmektedir. Balkon isteyen kişiler için de uygun villa modelleri arasında gösterilen bu modelimizde de bir çok renk seçeneği vardır. Fakat Beyaz ve gri uyumu resmen bu model için yapılmış.

Yukarıdaki 5 modelde de görmüş olduğunuz gibi 3 katlı prefabrik villa modelleri daha lüx ve daha özenli gözükmektedir. Çatı kısımları değişiklik göstererek kimileri daha dik, kimileri daha düz ve çatı katı olacak şekildedir. Işıklandırmalar ile kuvvetlendirilerek tasarımlara farklı ahenk katan bu modellere mutlaka göz atmalısınız.

Prefabrik Ofis Modelleri

Sadece evlerden değil bu yazımızda ofis modellerinden de bahsetmek istedik. Ofis sadece katlardan oluşan han katlarından olan bir konum değildir. Müstakil olarak arsanıza bir ofis yaptırmak istiyorsanız ve bu ofis tam anlamıyla lüx gözüksün istiyorsanız bu modeller de sizin için!

Prefabrik 100 metrekare ev modelleri
Prefabrik 100 metrekare ev modelleri
Prefabrik Ofis Modelleri
Prefabrik Ofis Modelleri
Prefabrik ofis modelleri 2021
Prefabrik ofis modelleri 2021

Prefabrik Yazlık Villa Modelleri

Eğer köy yerlerinde oturmak için veya daha sakin yerlerde konumlanmak istiyorsanız bu modellerimizde tam size göre. Fotoğrafları tam boyut olarak görüntülemek için mobilde iseniz üzerine basılı tutarak resmi yeni sekmede aç diyebilirsiniz. Eğer bilgisayar üzerinden ulaşıyorsanız sağ tık yaparak resmi yeni sekmede açabilirsiniz. Resimlerin hepsi HD boyuttadır. Bu modellerimiz arasında 3 katlı ve müstakil olanlar da vardır.

Bu içeriğimizde hem ofis hem villa hem de daha müstakil prefabrik ev modellerine yer vermiş bulunduk. Daha fazla prefabrik villa modellerine ulaşmak istiyorsanız Prefabrik Modeller kategorisini ziyaret edebilir ve tüm prefabrik ev, ofis modellerine ulaşabilirsiniz. Bizi desteklemek için yorum atmayı ve içeriklerimizi paylaşmayı unutmayın! 🙂

Yorum Yap